Stres Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • Tüm stresler hastalık yapar mı?

  Normal stresler tabii ki hastalık yapmaz. Aksine bedeninizi tehlikelere karşı uyanık ve tedbirli tutar. Kişi tarafından yüksek stres olarak algılanan olaylar sıkıntı veya hastalıkla sonuçlanır. Kişisel streslerle çalışma bu yüzden etkilidir.

 • Stres nasıl hastalık yapar?

  Stresler yüksek voltajı enerji alanı yaratırlar. Bu şekilde enerji akımını blokajlar. Yüksek stres olarak algılanan veya kronikleşen streslere maruz kalan kişilerde enerji bedenimizde blokajlar oluşur. Enerji döngüsü bozulur. Bu bozuk alanların etkilediği bölgelerde hastalıklar oluşur.

 • Hangi stresin hastalık yaptığını nasıl bulabiliriz?

  Her hastalık veya sıkıntıya özel belli stres kaynakları üzerinden gidilerek bulabiliriz. Tabi burada yapan kişinin tecrübe ve yeterliliği çok önemlidir.

 • Stres terapilerinin bir yan etkisi var mı?

  Yapılan hiçbir çalışmada yan etkisi bulunamıştır. Geçici sureli hafif sedasyon ve baş ağrısı olabilir. İyi bir dinlenme ile kısa sürede geçer.

 • Stres terapisinde hangi yöntemleri kullanıyoruz?

  Pek çok uygulama olmakla birlikte ben enerji terapilerini kullanıyorum. QCPR, TAT, EFT, EMOTRANS, NEFES gibi tekniklerin kişiye uygun olanları ile çalışıyorum. Çok etkin, hızlı, yan etkisiz sonuç alabiliyorum.

 • Enerji terapisi nasıl uygulanır?

  Bu uygulamada amaç kişinin enerji bedeninde oluşan stres blokajlarını kaldırmaktır. Bunun için kişinin var olan enerji bedeni üzerindeki bazı özel noktalara rezonans göndererek stres anında oluşan stres tepki zincirini bozuyoruz. Stres hormonu olarak bilinen korktizolün salınması bloklanarak vurulan noktalara ait hormon uzantıları ile endorfin hormonunun salgılanmasını uyarıyoruz. Bu o kişide stres anındaki blokaji kaldırıyor.